Historia

MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ!

Na szerokie wody muzycznego świata wypłynęli w 2013 roku, szturmem podbijając większość polskich stacji radiowych piosenką „To co nam było”. Gdy kolejne single z debiutanckiego albumu osiągały czołowe notowania na listach przebojów, rzucili dotychczasową pracę, by zająć się wyłącznie muzyką.  Liczba fanów rosła w tym czasie lawinowo, a wraz z nią popularność  piosenek RED LIPS. Na samym tylko YouTube w ciągu roku liczba odtworzeń przekroczyła 25 mln. Telefony dzwoniły nieustannie, z każdym dniem pojawiały się nowe propozycje, w efekcie czego RED LIPS zagrali na koncertach Eska Music Awards 2013, Sopot Top of The Top Festival 2013, Top Trendy 2014, na KFPP w Opolu i w ponad stu innych wyjątkowych miejscach. Zwieńczeniem tego fenomenalnego roku była nagroda TVP w postaci Superjedynki, w kategorii: „Super Przebój”. Jednak nie zawsze tak było. Gdy w 2010 roku Lazer (gitara/muzyka) i Ruda (voc/teksty) pisali pierwsze piosenki RED LIPS ich scenę stanowiła skromna stancja na obrzeżach Warszawy. Po próbach z różnymi muzykami uformował się obecny skład kapeli – dołączył perkusista Sopel i basista Piroman.

- W tygodniu pracowaliśmy, w weekendy studiowaliśmy, ale większość wieczorów spędzaliśmy na graniu. Nasze pierwsze nagrania nie znajdowały poparcia u redaktorów stacji radiowych, niczym domokrążcy pukaliśmy wciąż do nowych stacji, ale nikt wtedy nie wierzył w RED LIPS. W 2011 zdecydowaliśmy się wziąć udział w I edycji Must Be The Music. Ponieważ otrzymaliśmy wiele komplementów od jury, byliśmy przekonani, że nasz czas nadszedł. Nie doszliśmy jednak do finału, ale obiecaliśmy sobie, że nie odpuszczamy. Długie miesiące mijały, tworzyliśmy nowe piosenki i  staraliśmy się wszelkimi drogami wejść z nimi na anteny jakichkolwiek rozgłośni radiowych. Bezskutecznie.  Traciliśmy wiarę w siebie i swoje możliwości.  Wiosną 2013 roku prezentowaliśmy grupce znajomych demo piosenki „To co nam było”,  byliśmy blisko decyzji o rozwiązaniu zespołu, jednak dzięki wsparciu najbliższych przyjaciół postanowiliśmy spróbować jeszcze raz. Gdy niedługo potem nagranie zabrzmiało w głośnikach szefa muzycznego RMF FM – Adama Czerwińskiego – stało się coś, co można by nazwać punktem zwrotnym w naszym życiu. To był ten czas, miejsce i człowiek. Dzięki Adamowi  i stacji RMF FM, w przeciągu zaledwie kilku tygodni od premiery piosenka  „To co nam było” podbiła listy przebojów m.in. RMF, ESKA, czy RMF MAXX i rozprzestrzeniła się po stacjach radiowych w całym kraju.  Singiel spodobał się również za oceanem, trafiając na top tamtejszego Wietrznego Radia. Od tego czasu nasza kariera nabrała tempa. Wolne terminy w  kalendarzu znikały z szybkością  dorównującą nowym odsłonom naszych piosenek na You Tube. To pozwoliło nam wydać nasz debiutancki album, na którym znalazły się wszystkie dotychczasowe piosenki RED LIPS. W ciągu niespełna roku krążek osiągnął status „Złotej Płyty”. Skupiliśmy się na realizacji marzeń i udało się!

Powrót do klasyki rocka, proste i melodyjne kompozycje oraz polskie teksty okazały się tym, czego szeroka polska publiczność potrzebuje najbardziej. Rockowe brzmienie lat 90, świeżość XXI wieku i ogromna żywiołowość, która na scenie osiąga imponujące rozmiary sprawiły, że ludzie pokochali RED LIPS. To jednak dopiero początek. Drugi, dojrzalszy i z pewnością pełen energii album grupy jest już w drodze…

Rock’n’roll nie umarł!

RL

 

DYSKOGRAFIA
2013 – SP „To co nam było”
2013 – LP „To co nam było”
2013 – SP „Czarne i białe”
2013 – SP „Zanim odejdziesz”
2014 – SP „Hej Joe”

Sierpień 2014