O zespole

Zespół Red Lips w roku 2013 szturmem podbił Polskie stacje radiowe hitem „To co nam było”. Utwór w mgnieniu oka poszybował na pierwsze miejsca list przebojów stacji radiowych. Gdy kolejne single „Czarne i białe”, „Zanim odejdziesz” czy „Szanta” z debiutanckiego albumu osiągały czołowe notowania na listach przebojów, muzycy rzucili dotychczasową pracę, by zająć się wyłącznie muzyką. Liczba fanów rosła, a wraz z nią popularność piosenek Red Lips. Na samym You Tube liczba odtworzeń przekroczyła 60 000 000!

Zwieńczeniem 2014 roku była nagroda TVP w postaci SuperJedynki w kategorii „Super Przebój” oraz Złota Płyta za album „To co nam było”.

Lata 2013-2016 to okres pracowity koncertowo, setki odwiedzonych miast, tysiące kilometrów przebytych Lipsowym busem. Warto wspomnieć że Ruda rozpoczęła współpracę ze słynnym duetem Skawiński & Tkaczyk (KOMBII), gdzie podczas trasy MEGA TOUR wykonała piosenki z repertuaru O.N.A. W projekcie wzięli udział Ewa Farna, Margaret, Agnieszka Chylińska, Małgorzata Ostrowska, Michał Szpak i Jan Borysewicz. Wokalistka pojawiła się również w solowym projekcie Jana Borysewicza (LADY PANK, JAN BO). Ruda zadebiutowała jako prowadząca swój autorski program telewizyjny „Szalone Fabryki Polskiej Muzyki” w Telewizji Puls.

„CAPPUCCINO” - najnowszy singiel Red Lips promujący album
„JA WAM ZATAŃCZĘ”.

W 2017 roku ukazał się drugi, studyjny album zatytułowany „Zmiana planu”. Na listach przebojów zagościł nowy hit, „P.S.", który w zaledwie kilka tygodni został odtworzony w serwisie You Tube 3 000 000 razy i zdobył status „Złotego singla”.
W 2018 roku Ruda wzięła udział w 9 edycji programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", pokazując fanom zupełnie nową stronę swojej osobowości artystycznej. Za burzą rudych włosów kryje się nie tylko wyjątkowy głos ale również zdolności aktorskie, które Ruda pokazała w programie wcielając się m.in. Madonnę, Krzysztofa Krawczyka, Organka czy Cyndi Lauper.
Ruda nie zwalniając tempa weszła w jesień 2019 tanecznym krokiem biorąc udział w 10 edycji Tańca z Gwiazdami. Jej partnerem był Rafał Maserak.

Koniec roku 2019 jest dla zespołu wyjątkowy. 8 listopada odbyła się premiera nowego albumu Red Lips, „JA WAM ZATAŃCZĘ”!
Trzeci studyjny album niesie zupełnie nową jakość - zarówno dla zespołu jak i jego słuchaczy. Materiał balansuje na krawędzi kilku gatunków muzycznych - to brzmieniowy romans gitar z nowoczesnymi samplami elektronicznymi oraz połączenie chwytliwych melodii z charakterystycznym wokalem wokalistki grupy, Rudej. Do wykreowania nowego brzmienia zespół zaprosił uznanego producenta Arkadiusza Koperę (Męskie Granie 2019). Za warstwę tekstową odpowiada Ruda we współpracy z cenionymi tekściarzami m.in. Mysław Wałczuk, Michał Wiraszko (Muchy), Patrycja Kosiarkiewicz. Materiał został nagrany i zrealizowany w warszawskim studio Black Kiss Reccords.

WAŻNE FESTIWALE:

  • Eska Music Awards 2013
  • Sopot Top of The Top Festiwal 2013
  • Top Trendy 2014
  • KFPP w Opolu 2014
  • Eska Music Awards 2014
  • KFPP w Opolu 2015
  • Woodstock 2015
  • KFPP w Opolu 2016
  • KFPP w Opolu 2018